Sayfanın Başına Dön
06:00 - 31 Temmuz 2015 Cuma 

Mansur Yavaş: Millet Partisi Demokrat Parti veya Tibuk’un partisinden aday olabilirim.

Mansur Yavaş'ın Ahmet Hakan' yaptığı açıklamada aday olacağı partileri sıraladı.

29.07.2013 - 19:19

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan, Mansur Yavaş'ın kendisini aradığını ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için düşüncelerini paylaştığını söyledi.


İşte Ahmet Hakan'ın yazısının ilgili yeri...Mansur Yavaş aradı ve ne yapacağını gayet net bir şekilde anlattı. Söyledikleri şunlar:Ben MHP’den aday olmak istiyorum. Genel Başkan Bahçeli beni istemiyor... Ama ben yine de bayrama kadar bekleyeceğim. MHP’nin beni aday göstereceğine hiç ihtimal vermiyorum ama yine de bekleyeceğim.


CHP’den ya da AK Parti’den aday olmam...


Bu iki partiden birinden aday olmam halinde Türkiye’deki kutuplaşma siyasetine destek vermiş olurum. Bunu istemiyorum.


CHP ya da AK Parti’den aday olmam halinde bana “kendini pazarlıyor” diyenler haklı çıkmış olurlar. “Mansur Yavaş belediye başkanı olmak için parti değiştirdi” derler... Buna yol açmam.


CHP’ye de, AK Parti’ye de kapım kapalı...


CHP’den aday olmam halinde “İstanbul’da CHP/Ankara’da MHP” şeklinde özetlenen formül hayata geçmiş olur. Buna karşıyım ben. Kurgularla siyaset olmaz.


MHP beni istemezse... Eylülde bir anket yaptıracağım. Bana yüzde 15-20’lik bir destek varsa aday olacağım.


Bağımsız aday olmayı tercih etmem. Mutlaka bir siyasi parti şemsiyesi gerekir. Bu açıdan iddiası olmayan bir partiden, mesela Millet Partisi’nden, Demokrat Parti’den, Besim Tibuk’un partisinden aday olabilirim.


Yorum Yaz
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Erdem
Papağanın yine kaşındımı diye bir hikayesi var.! Anlaşılan bu siteyi açıp eleştirilere beğenmedim diyen kaşıntıları tutan birileri var,duramıyorlar kaşıntıları tutuyor açıyorlar eleştiri varsa beğenmedim diyorlar.! Kaşıntınızmı tuttu gene..
Osman
Siyasette sonuç almak önemlidir. Anlamak mümkün değil şahsi egoları yüzünden fırsatı kaçırmak iktidara niyeti olan bir Partiden ziyade sistemin bir yerlerinde büro şefi gibi kalmak istiyorlar herhalde.! Mhp nin yönetimi kibirleri yüzünden mensuplarını yıllarca mağdur etmekten memnunmu acaba? Yada hakikaten iktidar olmak istiyorlarmı acaba? Böyle 40-50 milletvekili ile hazine yardımıyla devranı devam ettirmek neyin nesi? Anlayan söylesin,kendi mensuplarını sevmeyen,herkesi azarlıyan dedim dedik bu böyle olacak anlayışı hakim olan bir yönetim kimi kandırıyor? Kahramanlık destanlarıyla ara sıra mensupları gaza getirerek konumunu korumak daha nekadar sürecek? Tek adam oda hareketin genel başkanı daha varmı? O nederse o olacak,yav yeter artık çıkın bu Kibir havuzundan.! Başbuğa kurban olun onun kurduğu Harekette Başbuğ bile Ülkücüye değer verir dinlerdi,siz neymişsiniz be kardeşim Allahtan korkun 13 senedir partiyi belli bir yerde tutacaksın onuda başarı kabul edeceksin yeter yav... Hayatlarını bu Dava uğruna hiçe sayanları partiye koymayacaksın ayıp ya huuuu mensuplarına vefa duymayan millete nasıl vefa duysun.!
Sayfalar :
1
yıldırım tekstil